5. Olağan Genel Kurul ve 15. İstişare Toplantısı

Toplantılar

Profesyonel Halı Temizleyiciler ve Yardımlaşma Derneği, 2019 Antalya İstişare Toplantısı 25 Ocak Cuma günü başladı ve 27 Ocak Pazar günü bitti. Bu makalemizde programa ait notlarımızı sizlerle paylaşacağız. 

1- Gün Otele Giriş ve Genel Kurul  Toplantısı

Tüm Türkiye’den gelen meslektaşlarımız cuma günü otele giriş yaptılar ve odalarına yerleştiler. Akşam yemeği ile birlikte genel kurul toplantısı yapıldı.  Toplantıya eski Başkanlardan Azem KÖKEZ Başkan başkanlık etti. Mevcut Başkan Bahattin ERSÖNMEZ’in duygusal açılış konuşması ile program başladı. Daha sonra yeni kurulacak konfederasyonlar için her ilden temsilciler seçildi.  Seçimin ardından yeni yönetim için üyelerden liste istenildi ve tek listeyi de Kadir ÖZKARAKAŞOĞLU verdi. Oylama sonucu  önümüzdeki 4 yılı yönetecek Başkan ve yönetimi belirlendi. Yeni Başkan İstanbul’dan Tezal Halı Yıkama sahibi Kadir ÖZKARAKAŞOĞLU oldu.

Seçimin ardından yeni üyelere belgeleri ve Phtyd halıları teslim edildi. Bir çok meslektaşımız eski Başkan Bahattin ERSÖNMEZ’e hediyeler sundular.

2- Gün Misafir Konuşmacıların Sunumları

4. Dönem Başkanımız Bahattin ERSÖNMEZ’in açılış konuşmasından sonra  Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler MYO Tekstil Bölüm Bşk. Syn Prof. Dr. Mehmet KARAHAN’ın “Nitelikli Eleman Temininde Üniversite-Sektör İşbirliği” konulu sunumunu yaptı. Kendisine vermiş olduğu bu değerli bilgilerden dolayı teşekkür ediyoruz.

Daha sonra M.E.B. İşyeri Tabanlı Mes. Eğt. Daire Bşk. Sn Süleyman AKGÜN’ün “3308 sayılı yasanın sektörümüzde uygulanması ” konulu sunumu yer aldı. Kendisine vermiş olduğu bilgilerden dolayı teşekkür ediyoruz.

Başkan Kadir ÖZKARAKAŞOĞLU’nun konuşmasının ardından toplu fotoğraf çekimi yapıldı ve öğle yemeğine geçildi.

Öğle yemeğinden sonra Dernek Başkanları toplantısı yapıldı. Fikir alışverişi ile birlikte dernek başkanları önerilerde bulundular.  Dostane bir ortamda gerçekleşen toplantı sonrası serbest zamana geçildi.

3. Gün Otelden Ayrılış:

Dolu dolu geçen Cumartesi günü ile birlikte artık pazar günü dönüş vakti geldi. Tüm Türkiye’den gelen meslektaşlarımız otelden ayrıldılar ve memleketlerine doğru yola çıktılar. Tüm katılımcı meslektaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bir sonraki etkinliğimizde yine beraber olmayı ümit ediyoruz.  Programa ait görsellerin tamamını Phtyd Facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Twitter
Visit Us
Follow Me
YouTube
Pinterest
Instagram
LinkedIn
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir