PHTYD 14.kez toplandı

Toplantılar

Halı yıkama sektörünün bir araya gelip, dernek ve birlik olma konusunda ilk adımının atıldığı Antalya toplantılarının 14.sü, 26 – 28 Ocak tarihleri arasında Fame Residans Otel’de gerçekleştirildi.

Türkiye genelinden sektörün bilinçli esnaflarından oluşan yaklaşık 350 esnaf, meslekleri adına yeni gelişmeleri yakından öğrenmek, bilgi paylaşmalarında bulunmak ve yeni dostluklar oluşturmak amacıyla, geleneksel “14. İstişare ve Tanışma Toplantısı” için Antalya da bir araya geldiler. Toplantıya konuşmacı olarak, Bursa Muhtelif Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Özkan İlhan, Temsiad başkanı Bünyamin Demircan ve M.E.B. İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanlığı Şube Müdürü Refik Olgun katıldılar.

Toplantının eğitim ve bilgi paylaşımı toplantısının açılış konuşmasını, PHTYD başkanı Bahattin Ersönmez yaptı. Ersönmez, Halı Yıkama sektörünün 3308 sayılı kanun kapsamına alındıktan sonra yaşanan gelişmelere değindi. Sektörün kayıt dışı, yanıltıcı reklam konularında mücadele etmesinin önemini vurguladı.  İkinci olarak söz alan konuşmacı, Bursa Muhtelif Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Özkan İlhan, ilk ustalık belgesi alınma sürecinde yaşananları ve yanıltıcı reklam ve merdiven altı halı yıkamacılarla nasıl mücadele edilmesi gerektiğini ve yasal süreçleri örneklerle anlattı. Üçüncü konuşmacı olarak mikrofona gelen Temsiad başkanı Bünyamin Demircan, 2017 sonu İstanbul da düzenledikleri Temsiad fuarına PHTYD üyelerinin yoğun katılımı dolayısı ile teşekkür etti. Son konuşmacı olarak söz alan M.E.B. İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanlığı Şube Müdürü Refik Olgun ise 3308 sayılı yasa ile kazanılan hakları ustalık ve usta öğretici belgelerinin hangi şartlarda alınabileceğinin bilgilerini paylaştı. Olgun, konu hakkında katılımcılarını sorularını yanıtladı.

Toplantının öğleden sonraki bölümünde toplu fotoğraf çekimi ve dernek başkanları toplantısı gerçekleştirildi. 14. istişare toplantısı her yıl olduğu gibi gala gecesi ile son buldu.

 

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Twitter
Visit Us
Follow Me
YouTube
Pinterest
Instagram
LinkedIn
Share
Tagged

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir