Halı Türleri Özellikleri ve Yıkama İşlemleri Eğitimi

Eğitimler

Halı yıkama işinin en önemli noktası olan halı türleri ve yıkama işlemleri için BTSO-MESYEB Butgem öncülüğünde eğitim düzenliyoruz. Eğitim ile ilgili geçtiğimiz günlerde talep toplaması yapmıştık.

Yeterli çoğunluğa ulaşılmış ve eğitim 14-16 Mart 2019 tarihinde Bursa’da gerçekleşmiştir. Profesyonel Halı Temizleyicileri Yardımlaşma Derneği (PHTYD), Marmara Halı Temizleyicileri Federasyonu (MARHALFED) ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (BTSO-MESYEB) arasında eğitim protokolünün yapıldığını daha önce belirtmiştik.

Konu Başlıkları:

İplik Türleri ve İplik Tespiti
Profesyonel bir halı yıkama işlemi için her halıyı tanımak ve halının özelliğine göre yıkama işlemi yapmak. Konu hakkında Kasım UZUNÖZ hocamı bilgilerini paylaştı.

Halı Boyama ve Boyama Teknikleri
Halı türleri ile birlikte halıların nasıl boyandığını nasıl teknik uygulandığı hakkında bilgileri de Nurcan ÇELİK öğretmenimiz bilgiler verdi.

Halı Baskı Boyama
Halı üzerine baskı boyama ile ilgili bilgileri de Butgem Tekstil Eğitim Zümre Başkanı Umut AVCI değerli bilgilerini bizlerle paylaştı.

Halı Yıkama ve Halı Leke Çıkarma Yöntemleri
Hangi halı nasıl yıkanır? Her halı otomatik makinede yıkanır mı ? Halı yıkama işlemleri ve aşamaları. Halı yıkama ve leke çıkarma konulu eğitimi Kimyager hocamız sundu.

Eğitime katılan derneğimiz üyesi tüm esnaf kardeşlerimize teşekkür ediyor eğitimin sektörümüze hayırlı olmasını diliyoruz. PHTYD olarak bu tür eğitimlere öncülük ve destek etmekten çekinmeden devam edeceğiz.

Eğitim Adı: Halı türleri, özellikleri ve yıkama işlemleri.
Yer: Bursa
Eğitim Süresi: 3 gün toplam 24 ders saati
Saat: 09:00 – 16:15
Tarih: 14-15-16 Mart 2019
Sabah ve Öğle Arası çay-kurabiye ikramı
Öğle yemeği

Phtyd Başkanı Kadir ÖZKARAKAŞOĞLU

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Twitter
Visit Us
Follow Me
YouTube
Pinterest
Instagram
LinkedIn
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir